English German Russian

Szkoła Lucień

| 18 Maj 2022    |    | Alicja, Feliks, Eryk

DEKOROWANIE PIERNIKÓW

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

15 grudnia 2021 r.

ix037

Nic tak nie wpływa na świąteczny klimat jak wspaniały, aromatyczny, korzenny zapach pierniczków, które w dniu 15 grudnia przedszkolaki ozdabiały w naszych salach przedszkolnych. Maluchy ozdabiały świąteczne pierniki przy pomocy lukru i płynnej czekolady, które pozwoliły stworzyć na ich pierniczkach różne wzory w dowolnych kolorach. Kolorowe posypki świetnie przyklejały się do pierniczków posmarowanych wcześniej lukrem bądź czekoladą i stworzyły dodatkowo smaczny akcent kolorystyczny na powierzchni ciasteczka. Ponadto dzieci ozdabiały pierniki przy pomocy specjalnych, kolorowych pisaków spożywczych.

Część udekorowanych pierniczków w mgnieniu oka wylądowało w brzuchach naszych małych łakomczuchów. Jednak część z nich dzieci zabrały do swoich domów, aby mogły posłużyć jako ładne i praktyczne ozdoby choinkowe lub zostać podarowane na świąteczny prezent dla najbliższych. Wszystkie dzieci zachwycały się swoimi małymi, kulinarnymi dziełami sztuki. Wspólne dekorowanie świątecznych pierniczków pozwoliło nam puścić wodze fantazji i było kreatywnym zajęciem podczas pobytu dzieci w przedszkolu. Poprzez wspólne działanie, samodzielne doświadczanie, dzieci kultywowały tradycję, pobudzały inwencję twórczą, a przede wszystkim odczuwały radość świątecznego oczekiwania.

Zobacz zdjęcia w galerii 

Projekty i programy

akademia_uczniowska.jpg
deutsch.jpg
otwarte_przedszkola.jpg
pomocna_dlon.jpg
youngster.jpg
mleko_w_szkole.jpg
owoce_i_warzywa_w_szkole.jpg
kleszcze.jpg
czyste_powietrze.jpg
program_profilaktyki _palenia.jpg
zyj_smacznie_i_zdrowo.jpg
trzymaj_forme.jpg
Maly_Mistrz.jpg

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce _