| 18 Maj 2022    |    | Alicja, Feliks, Eryk

06 grudnia 2021 r.

„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają

Wszystkie dzieci na Niego czekają.

Moc prezentów każdemu przyniesie,

Każe dziecko z prezentów się cieszy….”

Dnia 6 grudnia obchodzimy mikołajki. Święto to kojarzy się nieodłącznie z prezentami zostawionymi przez świętego Mikołaja w bucie lub pod poduszką. To dzień szczególny dla dzieci, właśnie w tym dniu wszystkie dzieci czekają na Świętego Mikołaja. Przedszkolaki ubrane w mikołajkowe czapki oraz czerwone stroje przyszły z uśmiechami na twarzy do szkoły. Już od samego rana we wszystkich grupach przedszkolnych słychać było piosenki o Mikołaju. Dzieci w swoich grupach przygotowały ciekawe prace plastyczne oraz rozwiązywały karty pracy, na których oczywiście królował Mikołaj. Oprócz prac plastycznych, dzieci obejrzały również film o Mikołaju i uczyły się piosenek, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Było również wspólne ubieranie choinki oraz to, na co dzieci czekały najbardziej – prezenty. Dzieci z ogromną radością otwierały prezenty i obiecały, że będą bardzo grzeczne, aby Mikołaj odwiedził ich za rok. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia.

Obejrzyj film