| 17 Styczeń 2022    |    | Marian, Jan, Antoni

"Słodko zakręcone"

W trakcie udziału w warsztatach - ,,Ukręć swojego lizaka’’, dzieci miały okazję poznać tajniki ręcznego wyrobu lizaków. Obserwowały prawdziwe czary... Wylany na blat gorący karmel, wymieszany z naturalnymi barwnikami, zamieniał się w długie, słodkie węże, z których powstawały lizaki. Powstałe słodkości są naprawdę pyszne, a różnorodność ich smaków i kształtów zadziwiająca. Przybierają one kształt owoców, uśmiechniętych buziek, postaci z bajek. Lizaki - duże, małe, zakręcone, bajecznie kolorowe. W tej magicznej fabryce dzieci mogły spróbować tych pachnących smakołyków. Podczas warsztatów, wspólnie z Panią, każdy przedszkolak zrobił własnego lizaka.

Na pamiątkę każde dziecko otrzymało dyplom karmelarza, a także własnoręcznie zrobione lizaki. Słodkie miejsce, pachnące jeszcze słodziej dla tych, którzy lubią uczyć się wszystkimi zmysłami, a wokół tyle pyszności, że może zakręcić się w głowie. Każde dziecko zapewne z przyjemnością wspomina tę wycieczkę do krainy słodkości dającej radość i uśmiech na twarzy.