English German Russian

Szkoła Lucień

| 18 Styczeń 2022    |    | Piotr, Małgorzata

"Rodzice najmłodszych czytają bajki"

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 

Dlatego też ponownie w tym roku szkolnym 2021-2022,od listopada,wspólnie z Rodzicami oraz z Ich aktywnym udziałem, z zachowaniem reżimu sanitarnego, kontynuujemy w naszych oddziałach przedszkolnych oraz punkcie przedszkolnym akcję  "Rodzice najmłodszych czytają bajki". Akcja ta ma na celu rozwijanie zamiłowania dzieci do czytelnictwa, nabywanie nawyku dbania o książki i szanowania ich, a także przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych oraz budowanie więzi między rodzicem i dzieckiem.

Tak jak w ubiegłych latach szkolnych przedsięwzięcie to polega na tym, iż chętni Rodzice będą przychodzić do naszego Przedszkola (gr.0a, 0b) oraz Punktu Przedszkolnego i czytać dzieciom.

Czytane utwory – to zapewne najczęściej wybrane przez Synka albo Córkę – bajki/baśnie/opowiadania/ wierszyki dziecięce przyniesione z domu.

W tym roku szkolnym, w dniu 23 listopada, w gr. 0a, akcję zainaugurowała Mama Wojtusia – Pani Marta Nawrocka, zaś w gr. 0b – Pani Agnieszka Wiśniewska – mama Huberta, które właśnie jako pierwsze zgłosiły się do czytania.  Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały bajek: „ O rybaku i złotej rybce” (ze zbioru „ Bajki znane i lubiane”, wyd. Fenix) w gr. 0a i „ O królewnie kartoflance i kucharzu czarodzieju” oraz „ Zimoludek i noc polarna” (ze zbioru „Opowiadania z morałem”, wyd. Publicat) w gr.0b, przygotowane przez panią Martę i panią Agnieszkę. Dzisiejsze „spotkanie z bajką” dostarczyło dzieciom wiele radości i uśmiechu na twarzy.

Projekty i programy

akademia_uczniowska.jpg
deutsch.jpg
otwarte_przedszkola.jpg
pomocna_dlon.jpg
youngster.jpg
mleko_w_szkole.jpg
owoce_i_warzywa_w_szkole.jpg
kleszcze.jpg
czyste_powietrze.jpg
program_profilaktyki _palenia.jpg
zyj_smacznie_i_zdrowo.jpg
trzymaj_forme.jpg
Maly_Mistrz.jpg

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce _