| 4 Grudzień 2021    |    | Barbara, Bernard, Krystian

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Inicjatywa tego święta, którego celem jest propagowanie czytelnictwa, powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do jego obchodów. W klasach zorganizowano sesje czytelnicze. Młodszym uczniom czytali nauczyciele, zaś starsi uczniowie prezentowali przygotowane przez siebie fragmenty książek na forum klasy.

W dniach 29 – 30 września 2021 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz punktu przedszkolnego odwiedziły również zaprzyjaźnioną Gminną Bibliotekę Publiczną w Lucieniu. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchały czytanych przez Panią bibliotekarkę tekstów. Przedszkolaki z radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Zdecydowana większości dzieci była pierwszy raz wśród tylu książek. Dowiedziały się również, jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Na koniec czekała na dzieci słodka niespodzianka.

Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy i pełen wrażeń.