English German Russian

Szkoła Lucień

| 4 Grudzień 2021    |    | Barbara, Bernard, Krystian

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

ix002

29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Inicjatywa tego święta, którego celem jest propagowanie czytelnictwa, powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do jego obchodów. W klasach zorganizowano sesje czytelnicze. Młodszym uczniom czytali nauczyciele, zaś starsi uczniowie prezentowali przygotowane przez siebie fragmenty książek na forum klasy.

W dniach 29 – 30 września 2021 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz punktu przedszkolnego odwiedziły również zaprzyjaźnioną Gminną Bibliotekę Publiczną w Lucieniu. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchały czytanych przez Panią bibliotekarkę tekstów. Przedszkolaki z radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Zdecydowana większości dzieci była pierwszy raz wśród tylu książek. Dowiedziały się również, jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Na koniec czekała na dzieci słodka niespodzianka.

Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy i pełen wrażeń.

 Zobacz zdjęcia w galerii 

Projekty i programy

akademia_uczniowska.jpg
deutsch.jpg
otwarte_przedszkola.jpg
pomocna_dlon.jpg
youngster.jpg
mleko_w_szkole.jpg
owoce_i_warzywa_w_szkole.jpg
kleszcze.jpg
czyste_powietrze.jpg
program_profilaktyki _palenia.jpg
zyj_smacznie_i_zdrowo.jpg
trzymaj_forme.jpg
Maly_Mistrz.jpg

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce _