| 24 Lipiec 2021    |    | Kinga, Krystyna, Olga

Zajęcia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej

W dniach 08, 10 i 11 czerwca uczniów klas VII i VIII  odwiedzili w ramach „Programu Profilaktyki Zdrowotnej z Zakresu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej uczniów klas VII i VIII  z województwa mazowieckiego na lata 2021-2022” ratownicy medyczni z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Płocku. Podczas zajęć uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy.  Aktywne  uczestnictwo uczniów podczas zajęć  pozwoliło na zdobycie umiejętność związanych z udzieleniem pierwszej pomocy w różnych sytuacjach. Uczniowie zdobyli wiedzę jak prawidłowo wezwać pomoc,  ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, opatrzyć ranę, zatamować krwawienie, a nawet przystąpić do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, z zadbaniem o bezpieczeństwo własne oraz innych osób .
Dziękujemy Panom Markowi Nyckowskiemy, Piotrowi Brudnickiemu oraz Arkadiuszowi Zarembie za przeprowadzenie zajęć w naszej szkole.