English German Russian

Szkoła Lucień

| 13 Sierpień 2022    |    | Diana, Hipolit, Maksym

„ Wszystkie dzieci nasze są…..” DZIEŃ DZIECKA W NASZEJ SZKOLE

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 

           Po zabawach manualnych z masą solną nadszedł czas na „wyścig przedszkolaka”. Wszystkie dzieci mogły spróbować własnych sił w wyścigu na czas. W tej konkurencji liczyła się szybkość. Dla wszystkich „małych zawodników sportowych” przygotowane zostały medale za udział w tej konkurencji oraz drobne słodkości.

         Na koniec wszystkie dzieci wspólnie malowały farbami na stretchu rozciągniętym pomiędzy dwoma drzewami – każda grupa na swoim wyznaczonym miejscu - „letnie sposoby na spędzanie wolnego czasu”. To dopiero była zabawa. Każdy malował swój pomysł, a efektem końcowym były piękne, kolorowe prace.

Dzieci z klas I-III rozpoczęły zabawę od „Mini dyskoteki” i konkursu plastycznego „Dzieci z różnych stron świata”. Kolejną ciekawą atrakcją był „ pokaz bajkowych strojów” oraz konkurs piosenki „The Voice Kids”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem i skupieniem podziwiały stroje i talent swoich rówieśników.

Atrakcjom nie było końca, na świeżym powietrzu najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w grach i zabawach sportowych oraz szalonych tańcach z balonami. Do tego wszystkiego odrobina smakołyków, upominki dla każdego ucznia i wszystkie dzieci były bardzo zadowolone.

Równie dobrze bawiły się dzisiaj dzieci z klas IV – VIII, które współpracując w grupach klasowych, brały także udział w konkursach, zabawach oraz zawodach sportowych. Pierwszym zadaniem dla uczniów klas starszych było wykonanie zabawki ekologicznej w postaci formy przestrzennej z materiałów recyklingowych. W tej konkurencji zwyciężyły klasy VIA oraz VIIB. Kolejnym zadaniem, z którym zmierzyły się poszczególne klasy, był quiz z wiedzy ogólnej – zwycięzcami okazali się uczniowie klas VIB i VIIB. Następnie dzieci mogły pochwalić się swoim talentem plastycznym – na strechu namalowały piękne obrazy na temat: „Jak spędzam czas wolny?”. Tym razem najlepsze okazały się klasy IV i V (ex aequo) oraz klasa VIIA. Ostatnim punktem programu były zabawy sportowe (przeciąganie liny, żonglerka, wyścigi rzędów) oraz gry, kalambury klasowe. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji zostali nagrodzeni. Wszystkie dzieci otrzymały także słodką niespodziankę.

       Mamy nadzieję, że ten dzień nasze dzieci zapamiętają jako radosny i pełen miłych wrażeń.

Zobacz zdjęcia w galerii 

Projekty i programy

akademia_uczniowska.jpg
deutsch.jpg
otwarte_przedszkola.jpg
pomocna_dlon.jpg
youngster.jpg
mleko_w_szkole.jpg
owoce_i_warzywa_w_szkole.jpg
kleszcze.jpg
czyste_powietrze.jpg
program_profilaktyki _palenia.jpg
zyj_smacznie_i_zdrowo.jpg
trzymaj_forme.jpg
Maly_Mistrz.jpg

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce _