English German Russian

Szkoła Lucień

| 24 Lipiec 2021    |    | Kinga, Krystyna, Olga

31.05.2021r. - Światowy Dzień bez Papierosa

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

ix075

Co roku, 31 maja obchodzimy Światowy Dzień bez Papierosa. Święto stanowi okazję do zwrócenia uwagi całego świata na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywne skutki zdrowotne. Dzień ma również zachęcić do 24 – godzinnego okresu abstynencji od wszystkich form konsumpcji tytoniu. Światowy Dzień bez Papierosa został ustanowiony przez WHO w 1987 roku ze względu na rosnącą liczbę osób uzależnionych i mających schorzenia wywołane przez palenie papierosów.

Nasza szkoła również postanowiła włączyć się w obchody Światowego Dnia bez Papierosa. W związku z tym, podczas zajęć z wychowawcą, uczniowie klas IV – VIII obejrzeli prezentację multimedialną na temat szkodliwości palenia tytoniu oraz przygotowali plakaty o tematyce antynikotynowej.

Mamy nadzieję, że dzięki udziałowi w takich ogólnopolskich akcjach antytytoniowych przyczynimy się do świadomej odmowy sięgnięcia po pierwszego papierosa przez naszą młodzież.

Zobacz zdjęcia w galerii 

Projekty i programy

akademia_uczniowska.jpg
deutsch.jpg
otwarte_przedszkola.jpg
pomocna_dlon.jpg
youngster.jpg
mleko_w_szkole.jpg
owoce_i_warzywa_w_szkole.jpg
kleszcze.jpg
czyste_powietrze.jpg
program_profilaktyki _palenia.jpg
zyj_smacznie_i_zdrowo.jpg
trzymaj_forme.jpg
Maly_Mistrz.jpg

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce _