| 20 Październik 2021    |    | Ireny, Kleopatry, Jana

I Festiwal Pieśni Ludowej

W dniu 28 maja 2021 r. w naszej szkole odbył I Festiwal Pieśni Ludowej zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury i Tradycji Wsi Gminy Gostynin w Białem oraz Szkołę Podstawową w Lucieniu, pod patronatem Wójta Gminy Gostynin. Do naszego pięknego pałacu przyjechało kilkudziesięciu uczestników z 24 szkół i instytucji kultury. Zaprezentowano wiele pięknych pieśni ludowych, wśród których prym wiodła „Lipka”. Poziom wykonawców był bardzo wysoki. Naszymi reprezentantami byli Jakub Pilichowicz z IIA oraz zespół wokalny w składzie: Zuzanna Rychlicka, Julia Jankowska i Julia Karasiewicz z klasy VIIB. Za swoje piękne występy otrzymali oni „Złotego Kogucika”. Wykonawcom serdecznie gratulujemy.