| 24 Lipiec 2021    |    | Kinga, Krystyna, Olga

Dzień Niezapominajki

„Wie Polska cała, wiedzą wszystkie dzieci,
że 15 maja, kiedy słońce świeci,
prawda to święta, to nie są bajki,
obchodzimy Święto Niezapominajki.”

Dzień Polskiej Niezapominajki – to święto przyrody obchodzone corocznie 15 maja, aby promować walory przyrody, stale przypominać o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej Polski. Dodatkowo Święto Polskiej Niezapominajki ma na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w naszym życiu, bliskich nam osób, miejsc i sytuacji.
    17 maja 2021r., po raz kolejny, obchodziliśmy w punkcie przedszkolnym i oddziałach przedszkolnych „Dzień Polskiej Niezapominajki”. Tego dnia w przedszkolu przeważały niezapominajkowe kolory, a przedszkolaki świetnie się bawiły. Dzieci wysłuchały bajki o Niezapominajce oraz dowiedziały się skąd pojawił się pomysł ustanowienia Dnia Polskiej Niezapominajki. Przedszkolaki rozwiązywały wiosenne zagadki, śpiewały piosenki o małym, skromnym niebieskim kwiatku oraz wykonały piękne obrazki niezapominajki. Podczas zajęć dzieci miały możliwość rozwijania swojej wrażliwości estetycznej, muzycznej i plastycznej, a przede wszystkim kształtowały w sobie postawy proekologiczne.