English German Russian

Szkoła Lucień

| 24 Lipiec 2021    |    | Kinga, Krystyna, Olga

Dzień Niezapominajki

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

ix063

„Wie Polska cała, wiedzą wszystkie dzieci,      
że 15 maja, kiedy słońce świeci,
prawda to święta, to nie są bajki,
obchodzimy Święto Niezapominajki.”

 

Dzień Polskiej Niezapominajki – to święto przyrody obchodzone corocznie 15 maja, aby promować walory przyrody, stale przypominać o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej Polski. Dodatkowo Święto Polskiej Niezapominajki ma na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w naszym życiu, bliskich nam osób, miejsc i sytuacji.
    17 maja 2021r., po raz kolejny, obchodziliśmy w punkcie przedszkolnym i oddziałach przedszkolnych „Dzień Polskiej Niezapominajki”. Tego dnia w przedszkolu przeważały niezapominajkowe kolory, a przedszkolaki świetnie się bawiły. Dzieci wysłuchały bajki o Niezapominajce oraz dowiedziały się skąd pojawił się pomysł ustanowienia Dnia Polskiej Niezapominajki. Przedszkolaki rozwiązywały wiosenne zagadki, śpiewały piosenki o małym, skromnym niebieskim kwiatku oraz wykonały piękne obrazki niezapominajki. Podczas zajęć dzieci miały możliwość rozwijania swojej wrażliwości estetycznej, muzycznej i plastycznej, a przede wszystkim kształtowały w sobie postawy proekologiczne.

Zobacz zdjęcia w galerii 

Projekty i programy

akademia_uczniowska.jpg
deutsch.jpg
otwarte_przedszkola.jpg
pomocna_dlon.jpg
youngster.jpg
mleko_w_szkole.jpg
owoce_i_warzywa_w_szkole.jpg
kleszcze.jpg
czyste_powietrze.jpg
program_profilaktyki _palenia.jpg
zyj_smacznie_i_zdrowo.jpg
trzymaj_forme.jpg
Maly_Mistrz.jpg

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce _