English German Russian

Szkoła Lucień

| 14 Czerwiec 2021    |    | Bazyli, Eliza, Justyna

Wirtualne zwiedzanie

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

       W dzisiejszych czasach nie możemy pozwolić sobie na typowe zwiedzanie muzeów z powodu pandemii. Instytucje tego typu bywają pozamykane i niedostępne dla zwiedzających. Mimo to,  dzięki możliwościom jakie daje nam internet, mogliśmy odwiedzić Muzeum Mazowieckie w Płocku. W dniach 19 - 20 kwietnia 2021 roku, uczniowie klas IV - VII naszej szkoły wzięli udział w wirtualnej lekcji muzealnej zatytułowanej "Jak Kazimierz Wielki zamek i mury w Płocku budował". Pan przewodnik w ciekawy sposób opowiedział nam o historii tego miasta, o znajdujących się w nim muzeach, zabytkach i pomnikach. Na starych rycinach i zdjęciach mogliśmy zobaczyć Płock z czasów, gdy powstawał. Poznaliśmy wiele faktów, mnóstwo ciekawych historii o królu Kazimierzu, o tym jakim był gospodarzem i człowiekiem.
Lekcja była bardzo interesująca, jednak mamy nadzieję, że już niedługo stawimy się w Płocku osobiście, żeby na żywo zwiedzić całe muzeum.

Projekty i programy

akademia_uczniowska.jpg
deutsch.jpg
otwarte_przedszkola.jpg
pomocna_dlon.jpg
youngster.jpg
mleko_w_szkole.jpg
owoce_i_warzywa_w_szkole.jpg
kleszcze.jpg
czyste_powietrze.jpg
program_profilaktyki _palenia.jpg
zyj_smacznie_i_zdrowo.jpg
trzymaj_forme.jpg
Maly_Mistrz.jpg

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce _