| 14 Czerwiec 2021    |    | Bazyli, Eliza, Justyna

Wirtualne zwiedzanie

W dzisiejszych czasach nie możemy pozwolić sobie na typowe zwiedzanie muzeów z powodu pandemii. Instytucje tego typu bywają pozamykane i niedostępne dla zwiedzających. Mimo to,  dzięki możliwościom jakie daje nam internet, mogliśmy odwiedzić Muzeum Mazowieckie w Płocku. W dniach 19 - 20 kwietnia 2021 roku, uczniowie klas IV - VII naszej szkoły wzięli udział w wirtualnej lekcji muzealnej zatytułowanej "Jak Kazimierz Wielki zamek i mury w Płocku budował". Pan przewodnik w ciekawy sposób opowiedział nam o historii tego miasta, o znajdujących się w nim muzeach, zabytkach i pomnikach. Na starych rycinach i zdjęciach mogliśmy zobaczyć Płock z czasów, gdy powstawał. Poznaliśmy wiele faktów, mnóstwo ciekawych historii o królu Kazimierzu, o tym jakim był gospodarzem i człowiekiem.
Lekcja była bardzo interesująca, jednak mamy nadzieję, że już niedługo stawimy się w Płocku osobiście, żeby na żywo zwiedzić całe muzeum.