| 14 Czerwiec 2021    |    | Bazyli, Eliza, Justyna

ŚWIĘTA MAJOWE W PRZEDSZKOLU

30 kwietnia i 4 maja zajęcia we wszystkich grupach przedszkolnych poświęcone były świętom majowym: 1 maja- Święto Pracy, 2 maja- Dzień Flagi Narodowej oraz 3 maja Uchwalenie Konstytucji 3-go Maja.

W tych dniach przedszkolaki wysłuchały legend związanych z historią Polski, obejrzały projekcję filmu o powstaniu państwa polskiego i utrwaliły symbole narodowe. Dzieci wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych technik: mapę Polski, flagę i godło. Na zakończenie zajęć w postawie na baczność cała społeczność przedszkolna zaśpiewała Mazurka Dąbrowskiego – Hymn Polski.