| 11 Maj 2021    |    | Mira, Franciszek, Ignacy

Pierwszy Dzień Wiosny

19 marca 2021 r.

Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
witały ją także wszystkie przedszkolaki…

W piątek 19 marca wszystkie Dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny.  Podczas uroczystości dzieci miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania dotyczące wiosny. Przedszkolaki w tym dniu poznały tradycje i zwyczaje związane z powitaniem wiosny. Śpiewaliśmy dla wiosny piosenkę, tańczyliśmy, recytowaliśmy wiosenny wierszyk, a także wykonaliśmy prace plastyczne przedstawiające pierwsze zwiastuny wiosny. Całość uroczystości uświetnił wiosenny pokaz mody.