| 11 Maj 2021    |    | Mira, Franciszek, Ignacy

Spotkanie z policjantem

Dnia 23.02.21 r. w klasach I – III odbyło się spotkanie z panem policjantem. Najmłodsze dzieci miały okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz bezpiecznym zachowaniu się podczas oczekiwania na autobus szkolny.

Pan policjant podkreślił, że należy zachować szczególną ostrożność podczas wsiadania i wysiadania z autobusu. Zwrócił uwagę na to, jaką rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci podawały przykłady, w którym miejscu najlepiej je umieścić, aby były widoczne. Przypomniały numery telefonów alarmowych. Odpowiadały na zadane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Na zakończenie uczniowie otrzymali znaki odblaskowe. Podziękowali panu policjantowi za dobre rady i miłe spotkanie.