English German Russian

Szkoła Lucień

| 8 Marzec 2021    |    | Beata, Stefan, Wincenty

"Profilaktyka i rozwiązywanie problemów związanych z używaniem substancji psychoaktywnych, uzależnieniami behawioralnymi i innymi zachowaniami ryzykownymi"

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

W ramach realizowanego projektu UKS przeprowadził następujące działania:

I etap- spotkanie z panią psychoterapeutką, która przeprowadziła warsztaty dotyczące uzależnień. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się co niesie za sobą uzależnienie

od alkoholu, palenie papierosów czy zażywanie narkotyków, a także jakie są skutki uzależnienia od komputera, gier, internetu czy telewizji.

II etap- zorganizowanie zajęć sportowych jako promocji zdrowego trybu życia, alternatywy wobec używek, jak również wzbudzanie bardziej prozdrowotnej postawy życiowej, nastawionej na troskę o siebie i innych.

III etap- zakup sprzętu fitness, a mianowicie roweru treningowego, orbitreka magnetycznego, bieżni elektrycznej oraz wioślarza dzięki czemu odciągnęliśmy uczniów od wirtualnej rzeczywistości, czasu poświęcanego na internetowe rozmowy i gry. Nowy sprzęt sportowy zainteresował zarówno uczennice jak i uczniów naszej szkoły, którzy chętnie ćwiczą poprawiając swoją sprawność fizyczną, poznając jednocześnie nowe możliwości treningowe.

Dzięki temu projektowi, Uczniowski Klub Sportowy "Szkoła Lucień" wyposażył jego uczestników w wiedzę i umiejętności społeczne pozwalające na bezpieczne radzenie sobie z uzależnieniami.

Ponadto przekazaliśmy naszym podopiecznym jak wiele można osiągnąć unikając używek, prowadząc zdrowy i aktywny tryb życia stroniący od różnego rodzaju uzależnień.

Zobacz zdjęcia w galerii

Projekty i programy

akademia_uczniowska.jpg
deutsch.jpg
otwarte_przedszkola.jpg
pomocna_dlon.jpg
youngster.jpg
mleko_w_szkole.jpg
owoce_i_warzywa_w_szkole.jpg
kleszcze.jpg
czyste_powietrze.jpg
program_profilaktyki _palenia.jpg
zyj_smacznie_i_zdrowo.jpg
trzymaj_forme.jpg
Maly_Mistrz.jpg

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce _