| 4 Lipiec 2020    |    | Elżbieta, Malwina, Teodor

Profilaktyka i edukacja w innej odsłonie

05 marca 2020 r.

5 marca w naszej szkole odbyły się spotkania z młodzieżą, rodzicami i nauczycielami dotyczące profilaktyki uzależnień oraz wspomagania dziecka w jego rozwoju i zmaganiach z edukacją. Prowadzącymi spotkania byli prof. Mariusz Jędrzejko oraz dr Leszek Roszczenko z Centrum Profilaktyki Społecznej w Milanówku.

Warsztaty dla uczniów na temat Co doda Ci skrzydeł – czyli fakty a nie bajki o energetykach i innych substancjach wzmacniających poprowadził pan Leszek Roszczenko. Natomiast z nauczycielami i rodzicami spotkał się pan Mariusz Jędrzejko - pedagog społeczny i socjolog, nauczyciel akademicki (Wydział Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu), od 2004 roku pracuje w przestrzeni akademickiej oraz profilaktyki zachowań ryzykownych i uzależnień. Nauczyciele uczestniczyli w warsztatach Edukacja jako przygoda. Techniki edukacyjnej aktywizacji uczniów, natomiast rodzice wzięli udział w spotkaniu na temat Rodzice jako przewodnicy dziecka w dorosłe życie – co sprzyja a co przeszkadza zrównoważonemu rozwojowi dziecka. Dlaczego warto być konserwatywnym rodzicem?

Spotkania zwróciły uwagę uczestników na istotne problemy związane ze współczesnymi zagrożeniami czyhającymi na uczniów. Prowadzący wskazali również sposoby radzenia sobie z nimi oraz rolę nauczycieli i rodziców jako przewodników i autorytetów w życiu dzieci i młodzieży.