| 13 Grudzień 2019    |    | Łucja, Otylia, Eugeniusz

29 litopada 2019 r.

W dniu 29 listopada bieżącego roku w Szkole Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Zwoleniu odbył się VIII Międzyszkolny Festiwal Młodych Talentów Muzycznych, którego mottem było „Śpiewajcie głosem, śpiewajcie sercem, śpiewajcie ustami, śpiewajcie swoim życiem”. W konkursie wystąpiły dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I – III szkół podstawowych.

Muzyczne zmagania solistów oraz duetów oceniało jury w składzie: Pani Katarzyna Lisicka - dyrygent Gminnej Orkiestry Dętej Foxodeon, Pan Michał Bartosiak - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gostynińskiego oraz Pan Cezary Szymczak - Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Tradycji Wsi Gminy Gostynin w Białem.

Naszą szkołę w kategorii oddziały przedszkolne reprezentowały Anna Sierant i Nikola Leonarcik. Dziewczęta zaśpiewały piosenkę „Jesienny pociąg” i zajęły III miejsce. Natomiast w kategorii klasy I-III, zaszczytne I miejsce „wyśpiewał” uczeń klasy IA Jakub Pilichowicz. Młodym artystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.