| 12 Listopad 2019    |    | Renata, Witold, Konrad

"Jazda na Płock"

6 listopada 2019 r.

6 listopada uczniowie klas V – VII udali się na wycieczkę do Płocka, która odbyła się w ramach projektu „Jazda na Płock - odkrywamy kulturę i dziedzictwo historyczne Płocka”. Tym razem uczniowie odwiedzili Muzeum Żydów Mazowieckich, które znajduje się w budynku dawnej małej synagogi, gdzie zapoznani zostali z kuchnią, muzyką, świętami i obyczajami  kultury żydowskiej. Dodatkowo mogli skorzystać  z nowoczesnych info-kiosków, które wzbudzały wielkie zainteresowanie. Drugim punktem wycieczki była Płocka Galeria Sztuki, gdzie uczniowie zapoznali się z historią i twórczością Themersonów oraz wykonali własne bardzo pomysłowe prace. To właśnie na nich, zgodnie z ideą Themersonów, zwykła kreska ożywała tworząc niesamowite i jakże nieoczywiste małe dzieła sztuki.  Dodatkowo grupa obejrzała wystawę Mariusza Łukasika „Toys” oraz odwiedziła Galerię Kreski.