English German Russian

Szkoła Lucień

| 24 Styczeń 2020    |    | Felicja, Rafał, Tymoteusz

"Jazda na Płock"

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

6 listopada 2019 r.

ix017

6 listopada uczniowie klas V – VII udali się na wycieczkę do Płocka, która odbyła się w ramach projektu „Jazda na Płock - odkrywamy kulturę i dziedzictwo historyczne Płocka”. Tym razem uczniowie odwiedzili Muzeum Żydów Mazowieckich, które znajduje się w budynku dawnej małej synagogi, gdzie zapoznani zostali z kuchnią, muzyką, świętami i obyczajami  kultury żydowskiej. Dodatkowo mogli skorzystać  z nowoczesnych info-kiosków, które wzbudzały wielkie zainteresowanie. Drugim punktem wycieczki była Płocka Galeria Sztuki, gdzie uczniowie zapoznali się z historią i twórczością Themersonów oraz wykonali własne bardzo pomysłowe prace. To właśnie na nich, zgodnie z ideą Themersonów, zwykła kreska ożywała tworząc niesamowite i jakże nieoczywiste małe dzieła sztuki.  Dodatkowo grupa obejrzała wystawę Mariusza Łukasika „Toys” oraz odwiedziła Galerię Kreski.

Zobacz zdjęcia w galerii 

Projekty i programy

akademia_uczniowska.jpg
deutsch.jpg
otwarte_przedszkola.jpg
pomocna_dlon.jpg
youngster.jpg
mleko_w_szkole.jpg
owoce_i_warzywa_w_szkole.jpg
kleszcze.jpg
czyste_powietrze.jpg
program_profilaktyki _palenia.jpg
zyj_smacznie_i_zdrowo.jpg
trzymaj_forme.jpg
Maly_Mistrz.jpg

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce _