English German Russian

Szkoła Lucień

| 24 Styczeń 2020    |    | Felicja, Rafał, Tymoteusz

Szkoła pamięta, czyli uczczenie pamięci o zmarłych

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

31 października 2019 r.

ix015

Zbliżają sie dni, podczas których wspominamy zmarłych nam bliskich. Odwiedzamy i porządkujemy ich groby, zapalamy znicze. Z uwagi na potrzebę pamięci także o tych, którzy odeszli, a w sposób szczególny zapisali się w lokalnej czy ogólnonarodowej historii, nasza szkoła wzięła w tym tygodniu udział w akcji Szkoła pamięta, której celem było uwrażliwienie młodych ludzi na konieczność pielęgnowania szacunku dla życia i dokonań osób, których już z nami nie ma. W związku z tym zorganizowana została zbiórka pieniędzy na zakup zniczy, do jakiej włączyła się cała społeczność szkolna.

Dziś, tj. 31 października, uczniowie klasy ósmej wraz z panią dyrektor Iloną Dan, panią wicedyrektor Joanną Dymczak oraz opiekunami – panią Izabelą Kucharską i panem Konradem Katarzyńskim wybrali się na cmentarze do: Gostynina, Nagodowa i Lucienia, gdzie odwiedzili groby zmarłych nauczycieli, żołnierzy – bohaterów walk z roku 1939 oraz dziedzica Kazimierza Łysakowskiego – właściciela pałacu w Lucieniu.

Chwila zadumy nad każdą mogiłą i zapalenie lampki były wyrazem naszej wdzięczności wobec zasłużonych dla naszej szkoły czy lokalnej społeczności zmarłych. Jednocześnie okazały się dla wszystkich cenną lekcją historii i uwrażliwiły na konieczność oddania szacunku tym, którzy odeszli.

Zobacz zdjęcia w galerii 

Projekty i programy

akademia_uczniowska.jpg
deutsch.jpg
otwarte_przedszkola.jpg
pomocna_dlon.jpg
youngster.jpg
mleko_w_szkole.jpg
owoce_i_warzywa_w_szkole.jpg
kleszcze.jpg
czyste_powietrze.jpg
program_profilaktyki _palenia.jpg
zyj_smacznie_i_zdrowo.jpg
trzymaj_forme.jpg
Maly_Mistrz.jpg

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce _