| 12 Listopad 2019    |    | Renata, Witold, Konrad

Jazda na Płock

10 października 2019 r.

10 października uczniowie klas V – VII udali się na wycieczkę do Płocka, która odbyła się w ramach projektu Jazda na Płock - odkrywamy kulturę i dziedzictwo historyczne Płocka.

Uczniowie odwiedzili Muzeum Mazowieckie, gdzie zapoznali się z sylwetkami Kazimierza Wielkiego, Władysława Hermana i Bolesława Krzywoustego. Wzięli także udział w warsztatach „Jak król Kazimierz zamek i mury budował”. W drugiej części wycieczki dzieci wzięły udział w spacerze po Płocku z przewodnikiem turystycznym. W czasie tej wędrówki uczniowie odwiedzili Bazylikę Katedralną i Muzeum Diecezjalne.