| 12 Grudzień 2019    |    | Joanna, Aleksandra, Dagmara

Ślubowanie uczniów klasy I

04 października 2019 r.

Dnia 03.10.2019 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie klasy I A i I B, których wychowawcami są p. Dorota Stawicka i p. Danuta Woźnicka. Na występie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego powitali wszystkich obecnych na uroczystości. Następnie pierwszoklasiści przedstawili krótki program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i  wokalne. Przed złożeniem przysięgi wykazali się jeszcze dużą wiedzą o swojej Ojczyźnie, jak również udowodnili, że znane są im zasady zachowania w szkole i na drodze. Pani Dyrektor z wielką uwagą przysłuchiwała się wypowiedziom dzieci i na koniec oznajmiła im, że pięknie zdały swój pierwszy szkolny egzamin. Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, zostali pasowani na uczniów przez Panią Dyrektor Ilonę Dan.

Pani Dyrektor  Ilona Dan oraz Pani Wicedyrektor  Joanna Dymczak wręczyły dzieciom dyplomy. Wielka powaga i przejęcie widniały na twarzach dzieci, gdy słyszały słowa „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Lucieniu”. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Po ślubowaniu uczniowie klas drugich wręczyli upominki pierwszakom oraz zaprezentowali krótki występ. Recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Następnie odbyła się zabawa taneczna oraz poczęstunek. Był to miły akcent kończący uroczystość. Rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów i radości ze zdobywania wiedzy.