| 12 Grudzień 2019    |    | Joanna, Aleksandra, Dagmara

Święto plonów, czyli XII Gminne Dożynki Ekologiczne w Lucieniu

15 września 2019 r.

W niedzielę, tj. 15 września br., mieszkańcy gminy Gostynin przeżywali w Lucieniu dzień dziękczynienia za tegoroczne plony.

W dożynkach wzięli udział również uczniowie naszej szkoły, którzy wraz z panią dyrektor Iloną Dan oraz nauczycielami uczestniczyli w uroczystej mszy świętej, a następnie przemaszerowali w barwnym korowodzie z kościoła na plac dożynkowy, na którym nastąpiła m.in. ceremonia przekazania chleba i wysłuchano przemówień okolicznościowych.

Nasi uczniowie wystąpili także w części artystycznej, podczas której dzieci z klas I-III oraz VI-VIII odegrały scenki rodzajowe związane ze świętem plonów. Imprezę uświetnili swoim występem również członkowie Szkolnego Zespołu Pieśni i Tańca Promyki Lucienia, prezentując swoje wokalno-taneczne umiejętności.