| 13 Październik 2019    |    | Edwarda, Mikołaja, Teofila, Januarego

Wycieczka krajoznawcza do Zielonej Szkoły w Goreniu

13 czerwca 2019 r.

W dniu 13 czerwca 2019r. dzieci z punktu przedszkolnego i wszystkich grup oddziałów przedszkolnych wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę krajoznawczą do Zielonej Szkoły w Goreniu.

W trakcie wycieczki uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych z wypieku chleba.

Na terenie ośrodka znajduje się mini ZOO, w którym dzieci mogły zobaczyć m.in.  lamy, kozy miniaturowe, gołębie, kangury, sarenki, kucyki. Szczególną atrakcją dla dzieci była przejażdżka Zieloną Kolejką, która zwiozła dzieci do licznych rezerwatów przyrody w pobliżu Gorenia. Do dyspozycji dzieci było również boisko do gry w piłkę nożną, plac zabaw ze zjeżdżalniami oraz nowe linarium.

Zajęcia były bardzo interesujące, rozbudziły u dzieci odwagę do samodzielnego poznawania świata i sprawiły wiele radości.