| 13 Październik 2019    |    | Edwarda, Mikołaja, Teofila, Januarego

XI Międzypowiatowy Przegląd Szkolnych Zespołów Tanecznych w Kleczewie

3 czerwca 2019 r.

Prawie sześciuset młodych tancerzy prezentowało swoje umiejętności na XI Międzypowiatowym Przeglądzie Szkolnych Zespołów Tanecznych, który odbył się 3 czerwca w Centrum Kultury w Kleczewie. Gminę Gostynin reprezentował nasz szkolny zespół „Promyki Lucienia”. Taneczne zmagania rozpoczął wielobarwny korowód utworzony przez uczestników przeglądu na kleczewskim rynku. Następnie młodzi tancerze przemaszerowali ulicami miasta do Centrum Kultury, gdzie przez kilka następnych godzin prezentowali swoje umiejętności. Na scenie zaprezentowały się 42 zespoły z trzech województw – wielkopolskiego, mazowieckiego i łódzkiego. Na młodych artystów czekała miła niespodzianka. Zaproszenie na spotkanie z uczestnikami Przeglądu przyjął Jeremi Sikorski – piosenkarz i tancerz, uczeń szkoły muzycznej w klasie skrzypiec, altówki i fortepianu, który w 2015 roku wystąpił w koncercie DEBIUTY w Opolu. Wizyta Jeremiego sprawiła wiele radości dzieciom oraz młodzieży, które aktywnie włączyły się w rozmowę, wspólne śpiewanie, a na koniec z niecierpliwością czekały na autograf.