| 1 Lipiec 2015    |    | Halina, Marian, Klarysa

"Świadomi zagrożenia - ogień w lesie a przyroda"

Uczniowie klasy IIga; Baranowska Zuzanna, Modrzejewski Mateusz, Szydłowski Rafał, Lewandowska Ewa, Słowikowska Aleksandra uczestniczyli w konkursie organizowanym przez Lasy Państwowe w ramach projektu "Świadomi zagrożenia- ogień w lesie a przyroda". Zadaniem 5-osobowych zespołów uczestników było przygotowanie i przeprowadzenie działań podnoszących świadomość mieszkańców w zakresie zapobiegania pożaru lasów. Uczniowie zorganizowali  spotkanie z leśnikiem, który omówił przyczyny, skutki oraz sposoby zapobiegania pożaru.  Zaprojektowano i rozprowadzono nalepki, "Ratujmy nas przed pożarem", posadzono 21 arów lasu, przygotowano film, fotoalbum, prezentację, które przedstawiają pracę zespołu. Na konkurs wpłynęło 219 prac. Uczniowie klasy IIga zajęli III miejsce w województwie mazowieckim. W nagrodę pojadą na dwutygodniowy wypoczynek, a szkoła wzbogaci się o rzutnik multimedialny i tablicę interaktywną. W konkursie brali udział również uczniowie klasy Iga; Tyszkiewicz Kinga, Kołodziejczak Dominik, Kieplin Weronika, Kuźnicki Piotr, Dłużniewska Natalia którzy podjęli także wiele działań, które służyły podniesieniu świadomości społeczeństwa.

B. Liziniewicz