| 13 Sierpień 2022    |    | Diana, Hipolit, Maksym

Bezpieczne wakacje – spotkanie z policjantem

„Pamiętajmy! Świadome dziecko jest bezpieczniejsze”

Zbliża się okres wakacji, dlatego do naszej szkoły przybył nasz dzielnicowy asp. szt. pan Tomasz Dobrzyński. Pan policjant przybliżył i przypomniał wszystkim przedszkolakom zasady bezpiecznego poruszania się na drodze i właściwego przechodzenia przez jezdnię, przypomniał także wszystkim uczestnikom spotkania o noszeniu odblasków, które bezwzględnie powinny znaleźć się na odzieży wierzchniej przedszkolaków, gdyż dobra widoczność na drodze to gwarancja bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, a takimi właśnie są m.in. piesi. Pan policjant przybliżył również zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych, przekazał, jak bezpiecznie i prawidłowo jeździć rowerem oraz jak zachować bezpieczeństwo w domu podczas nieobecności rodziców. Nasz gość zwrócił też uwagę na to, jak rozważnie korzystać  z kąpielisk w okresie zbliżających się wakacji.
Serdecznie dziękujemy panu policjantowi – asp. szt. Tomaszowi Dobrzyńskiemu za cenne wskazówki na zbliżający się okres wakacji, poświęcony nam czas i uwagę.