English German Russian

Szkoła Lucień

| 13 Sierpień 2022    |    | Diana, Hipolit, Maksym

WYCIECZKA DO SZKÓŁKI LEŚNEJ W CHOINKU

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Głównymi założeniami naszej wycieczki było podniesienie świadomości prośrodowiskowej wśród dzieci przez realizację zajęć dydaktycznych na łonie natury oraz prowadzenie aktywności w trosce o środowisko naturalne. Wszystko to miało zainspirować uczniów i dzieci do działań sprzyjających środowisku przyrodniczemu. Panowie – przewodnicy przygotowali dla nas piękną plenerową ścieżkę, a także zorganizowali bardzo ciekawą prelekcję, podczas której uczniowie  i dzieci przypomniały sobie m.in.: jakie zasady obowiązują w lesie, jakie gatunki drzew możemy w nim spotkać, jakie grzyby możemy zebrać w okresie grzybobrania, które są jadalne, a które trujące. Uczestnicy wycieczki mogli również zobaczyć niecodzienny widok jakim okazała się barć zamieszkała przez pszczoły.

Dzieci dowiedziały się także jak mądrze korzystać z lasu, jak się w nim nie zgubić, po co leśnicy wyznaczają szlaki, jakie szlaki są w lasach, które rośliny wolno nam zrywać, a czego nie należy dotykać jak i co zrobić, kiedy natkniemy się na dzikie zwierzęta. Panowie leśnicy w atrakcyjny i przystępy sposób umożliwili najmłodszym dzieciom i starszakom poznawanie otaczającej ich przyrody poprzez bezpośredni kontakt z nią, uświadomili wszystkim dzieciom ogromne znaczenie lasów - gospodarcze, społeczne i przyrodnicze. Ponadto dzieci dowiedziały się na czym tak naprawdę polega praca leśnika. Dzieci bardzo angażowały się w zajęcia, chętnie odpowiadały na stawiane im pytania oraz same zadawały wiele pytań dotyczących przyrody i pracy w lesie, na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi. Po lekcji w terenie panowie przygotowali dla dzieci - uczestników wycieczki: rebusy, łamigłówki, labirynty i zadania o tematyce przyrodniczo- leśnej. Następnie niesamowitą atrakcją podsumowującą wycieczkę okazało się wspólne ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek. Była to ogromna radość zarówno dla małych jak i starszych dzieci. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe upominki. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą dzieci.

Serdecznie dziękujemy panom: Pawłowi Biegańskiemu, Tomaszowi Brożek

oraz panu Michałowi Markiewiczowi za to owocne spotkanie i czas, który nam poświęcili.

Zobacz zdjęcia w galerii 

Projekty i programy

akademia_uczniowska.jpg
deutsch.jpg
otwarte_przedszkola.jpg
pomocna_dlon.jpg
youngster.jpg
mleko_w_szkole.jpg
owoce_i_warzywa_w_szkole.jpg
kleszcze.jpg
czyste_powietrze.jpg
program_profilaktyki _palenia.jpg
zyj_smacznie_i_zdrowo.jpg
trzymaj_forme.jpg
Maly_Mistrz.jpg

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce _